Magyar Nemzeti Parkok – Varázslatos buckavidék
szerző 2016-08-04 04:40 2 3340
Visszamenekülni a természetbe, felfedezni egy még szinte érintetlen szépségű csodálatos tájat, talán mindenkinek szerepel a bakancslistáján, hiszen különleges és örök élményt jelent. Azonban a legtöbben azt gondolják, talán sosem lesz lehetőségük eljutni olyan helyekre, ahol ezt átélhetik. Pedig közelebb van, mint gondolnánk..!

A Kiskunsági Nemzeti Park 1975-ben az ország második nemzeti parkjaként alakult a Duna-Tisza közén. Az alapításkor 6 nemzeti parki terület mára kilenc egységből áll. Kiterjedése 50523 hektár.

A „mozaikos szerkezetű” nemzeti parkhoz változatos, egymástól egészen eltérő tulajdonságokkal bíró területek tartoznak, mint például Közép-Európa egyik legnagyobb kiterjedésű homokvidéke, a Homokhátságon a szélfújta homokbuckások nyílt homoki gyepjei, a szikes tavak és szikes puszták, de kiemelhetnénk a madárvilág szempontjából különös jelentőséggel bíró szegedi Fehér-tavat vagy a növényvilágáról ismert ásotthalmi „Csodarétet” és a ma is élő tanyavilág csak a türelmes embereknek mutatja meg igazi titkait.


A nemzeti park területén számos tanösvény csábít barangolásra. A fülöpházi buckavidéken kialakított 8 kilométeres Garmada tanösvény bemutatja a nemzeti parki terület természeti értékeit, de az ember tájformáló szerepére is rávilágít.