20 utazási tipp gyerekkel a nyugodt pillanatokért

szerző Ada 2 6340

Gyerekkel utazol? Kerüld el a kényelmetlen szituációkat, készülj fel szakértőnk segítségével. Nem számít, hogy az első utadra indulsz az első gyermekeddel, vagy az ötödikre; gyerekkel már az utazás gondolata is félelemmel tölti el a szülőket. Mit csomagoljunk be, hogy utazzunk, stb. Vannak azonban olyan tippek, amelyek segítenek abban, hogy a szülőnek ne egy rémálom és stresszel teli legyen az utazása. Az alábbiakban felsorolunk 20 alapvető tippet a gyerekkel való utazáshoz csecsemők-, idősebb gyermekek és a szülők számára.


Gyerekkel.hu – Gyerekbarát utazási és szabadidős közösség! Csatlakozz Te is!



1. Flow: Hagyd magad áramolni!

Bár a gyerekkel való utazás gondolata megterhelő lehet, mégis gondolj arra, hogy minden rendben lesz! Ott leszel és élvezni fogod!

2. Ne pakolj túl sokat

Ne feledd, hogy szinte mindent meglehet vásárolni külföldön – lehet, hogy nem ugyanaz a márka, de ugyanazt a célt szolgálja.

3. Hotel vagy apartman?

A szállodákban vannak éttermi szolgáltatások, wellness lehetőségek és gyermekfelügyelet/gyermekanimáció, míg az apartmanok elsősorban otthont nyújtanak a nyaralási időszakra. Utóbbi hasznos lehet abban az esetben, ha a gyermeknek különleges étrendre van szüksége, melyet a szállodák nem tudnak biztosítani és általában költséghatékonyabb, azonban érdemes ezt jól átgondolni.

4. Foglalj okosan

Ha a
szálloda mellett döntesz érdemes jól körüljárni. Sok esetben a szálloda gyerekbarátként tünteti fel magát, miközben babakocsival egy rémálom közlekedni.

5. Hogy ne veszítsd el őket

A gyerekek egy új környezetben sokkal izgatottabbak, könnyedén elindulnak egyedül felfedezni, míg a szülő egy másodpercre elfordul megtörténik a baj – ez minden szülő egyik rémálma. Használj
Callkötőt, amely egy telefonszámmal ellátott gyermek karkötő és egy magyar édesanya ötlete alapján jött létre. Egy picit költségesebb GPS nyomkövető karórába is fektethet az aggódó szülő.
6. Medence vagy tenger
Még akkor is, ha tengerparti szállodát választasz érdemes olyan helyre foglalnod, ahol van gyermekmedence, mert nem minden gyerek bírja a sós tengervizet. A medence tökéletes kisbabák számára is.

7. Babakocsi

Érdemes olyan babakocsit választani, amely könnyű szerkezetű, légáteresztős, takaróval és esővédővel kiegészíthető és szinte minden terepen használható. A legkedveltebb erre a célra a
Babyzen Yoyo típusú babakocsi.

8. Csomagolj okosan
9. Bébiétel csomagolása
Számos repülőtér lehetővé teszi, hogy a tápszer és a bébiételek 100 ml feletti tárolókon keresztül átvihető az ellenőrzőpontokon. Általában a tartályokat a védelmi pontokon nyitják meg, de ez csak néhány percet vesz igénybe és semmilyen módon nem szennyezi az ételt. Érdemes megnézni azokat a repülőtereket, amelyeken át fogsz utazni, csak hogy megbizonyosodj a részletekről.

10. Repülőút tervezése

Ha hosszabb útra indulsz repülővel, érdemes éjszakai járatot választani, mert egy alvó gyermek az utazás alatt áldás lehet. Ha átszállással repülsz, a legideálisabb ha 2 órát hagysz erre; nem kell rohannod és a gyermek sem veszíti el a türelmét. Törekedj arra, hogy az utazás része legyen az élménnyel teli vakációnak. Sétálgass, egyél, fedezd fel a repülőteret a gyerekekkel.


Naponta frissülő utazási és szabadidős ajánlatok a Travelbooggie-n!


11. Készülj fel az úti cél szabályairól
Ha szoptatsz, érdemes utánanézned, hogy a célországban elfogadott-e a nyilvános szoptatás. Sajnos nem minden országban engedélyezett. Ha kétségeid vannak, ha ott vagy, inkább kérdezd meg.

12. Kutatás! Kutatás! Kutatás!

Mind az utazás előtt, mind az utazás során! Szükség van vízumra? Elegendő a személyi igazolvány, vagy útlevélre van szükség? Szükséges-e védőoltás beadása, Pl. Malária?

13. Hova üljek a repülőgépen?

Ha csecsemővel utazol, bizonyos járatokon igényelhető babakosár – mivel a 2 éven aluli gyermekeknek nem kell jegyet váltani, így a gyermeknek ülés sem jár -, ezt érdemes a foglalásnál jelezni, mert a repülőgépen csak néhány helyen rögzíthető a falra. A gép hátsó részén nem zavarunk másokat, ám azzal is kell számolni, hogy ott sokkal zajosabb lesz az utazás. Érdemes a folyosóhoz közel eső ülést foglalni, hogy könnyebb legyen a közlekedés.

14. Ha nagyon aggódsz, tégy egy próbát!

Ez lehet egy csomagolási gyakorlat, vagy egy kirándulás a repülőtérre. Ha van rá lehetőséged, akkor mielőtt hosszú útra indulnál, tégy egy hétvégi városlátogatást a környező országba.

15. Alacsony áron megéri?

Bár lehet, hogy csábító az alacsony költségű fapados járatok igénybevétele, foglalás előtt érdemes figyelembe venni, hogy mennyi extra költséggel járhat a kényelem és a nyugalom megfizetése.
16. Repülőtéri idő – check-in online
Próbáld meg minimalizálni a várakozást a repülőtéren. Az egyik legegyszerűbb dolog az online bejelentkezés, akkor mindössze annyit kell tenned, hogy leadod a csomagod és átmész a biztonsági ellenőrzésen.

17. Ha a gyerek először repül

Ha gyermeked először repül, készítsd fel, beszélj róla. Tudasd vele, hogy mi fog történni, mikor és miért kell a biztonsági öveket rögzíteni, miért fontos, hogy ne álljon fel felszállás közben, miért igyon esetleg cukorkát szopogasson fülfájás megelőzése érdekében. Általában a gyerekek úgy gondolják, hogy a repülés szórakoztató, amit tehetsz, ösztönözd! Legyen ez is egy remek kaland!

18. Kérj segítséget!

Ha egyedül utazol egy gyerekkel, vagy több gyerekkel, esetleg életedben először repülsz, jelezd a foglalásnál – kérj segítséget! A beszállástól az érkezésig a repülőtéren teljesen díjmentesen kapsz segítő kezet. Életmentő lehet!

19. Maradj mindig nyugodt!

Megeshet, hogy a gyermekednek éppen rossz kedve van, ezért végig ordítja az utazást – egy nagyon fontos dolgot jegyezz meg: Mély levegő és ne ess pánikba!
20. Élvezd!
Hagyj elegendő időt magadnak, csomagolj megfelelően és készíts egy mindenre kiterjedő útitervet. Ne feledd: minden rendben lesz és élvezd!
Kapcsolódó bejegyzések:
12 legjobb gyerekbarát strand a Balatonon
A nagy strandmustra – Tudd meg mennyiért pancsolhatsz BudapestenSétálj a lombkoronák fölött, ahol csak a mókusok járnak
BANNER_tb
BANNER_tb